Salon.pl

Forum ogólnotematyczne dla użytkowników serwisu.

Ola M.
Witam Wszystkich mieszkańców osiedli.

Chciałabym Was zapytać, czym się różni płyta indukcyjna od ceramicznej?
Jakie są ich wady i zalety?

Nie wiem czy był taki temat na forum, nie doczytałam do końca, a też nie chciałabym go powtarzać.

Czytałam opinie, ale Wy już macie i używacie w mieszkaniach, które kuchenki mają energię.

Czy można Was prosić o pomoc i rady. Byłabym wdzięczna.

Dzięki i pozdrawiam,
Ola.
Łukasz N.
Co rozumiesz pod pojęciem płyty ceramicznej ?
jeśli to takie metalowe „ kółka” grzewcze lub spirale to zapomnij bo to prehistoria. Jeśli mówić o elektrycznych, lub halogenowych to ja polecam indukcję.
Mam i jestem bdb zadowolony bardzo szybko się gotuje, łatwo czyści i koszty użytkowania całkiem zdnośne ( najtaniej z elektrycznych)
Marek G.
Zdecydowanie indukcyjna!!! O wiele mniej prądu zużywa, a nagrzewa szybciej, uzyskuje się też o wiele wyższe temperatury /a czasami potrzeba coś szybko w wysokiej temp. przysmażyć...mnie np. placki ziemniaczane na zwykłym elektrycznym blacie nie udawały się.../Ekonomia wynika także z faktu, że grzeje się tylko to co w garnku-niezależnie od jego wielkości, a nie całe zakreślone na płycie miejsce!!
Na początek jest jeden mały feler, bo trzeba trochę wydać na naczynia,garnki,patelnie, ale obecnie jest tego w sklepach bardzo dużo i w coraz niższych cenach tak, że łatwo można taki zestaw skompletować.Pamiętać jednak należy, że muszą to być wyroby "dedykowane"na płytę indukcyjną. Warto dla ułatwienia sobie wyboru, nosić w kieszeni mały magnesik. ;-) ;-)
Jus B.
Wszystko pięknie i ładnie jeśli chodzi o indukcyjną tylko czy ktoś z użytkowników takich kuchni wie iż: nie mogą użytkować jej osoby z rozrusznikami serca, mogą powodować rozmagnesowanie kart bankomatowych oraz szaleją przy tych kuchniach komórki :)
Ola M.
W nowych inwestycjach w mieszkaniach robią teraz kuchenki na prąd. Chodzi mi właśnie o takie.
Ola M.
Płyta indukcyjna jest droga jaki garnki do tego. Mniej zużywają prądu.
Koła w płycie rozgrzewają się szybko i nie są gorące.
W ceramiczna jest odwrotnie.
Łukasz N.
Garnki do indukcji kosztują tyle samo co pozostałe, co więcej można też używać „stare” emaliowana, żeliwne.
Ja jestem bardzo zadowolony i na pewno nie zamienił bym indukcji na eletrykę a nawet na gaz.
Ola M.
O, Panowie gotują, a Panie :o)
Ola M.
Jaka jest dobra firma kuchenek?
Łukasz N.
Jaka jest dobra to nie wiem ja mam Bosch-a najtańszą wersję i jest ok
Aby pisać na forum musisz się zalogować. Logowanie