Zdjęcie inwestycji Osiedle Komandorskie Wzgórze
6
Komandorskie Wzgórze to nowa inwestycja Invest Komfort SA zlokalizowana w Gdyni, na styku dzielnic Obłuże i Oksywie. Osiedle usytuowano u zbiegu ulic Bosmańskiej i Benisławskiego - na granicy z lasem i niedaleko od morza.

Lokalizacja Komandorskiego Wzgórza w młodej i nowoczesnej dzielnicy Gdyni zapewni mieszkańcom dobry dostęp do głównych ciągów komunikacyjnych. Osiedle znajduje się w podobnej odległości od serca Gdyni, co Mały Kack. Już teraz w ciągu kilku minut można dotrzeć samochodem z Oksywia do śródmieścia. Komunikację wkrótce usprawni modernizowana ulica im. Janka Wiśniewskiego oraz budowana obecnie droga łącząca Estakadę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z obwodnicą Trójmiasta. Transport miejski umożliwia szybkie dotarcie do centrum i nadmorskich terenów rekreacyjnych.

Dodatkowym atutem położenia osiedla jest dobrze rozwinięta infrastruktura dzielnicy. Dostępność placówek edukacyjnych (przedszkole, szkoły podstawowe, gimnazjum, liceum ogólnokształcące) i opieki zdrowotnej oraz licznych punktów usługowych i handlowych czyni Komandorskie Wzgórze atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Już w najbliższym czasie rozwijające się Oksywie ma szansę stać się jedną z lepszych lokalizacji w Gdyni.

Komandorskie Wzgórze to osiedle o urozmaiconej architekturze, pozostającej w spójnej relacji z otoczeniem. Powstanie tu 12 budynków wielorodzinnych o stylistyce architektonicznej nawiązującej do modernistycznej zabudowy Gdyni oraz około 60 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Istotne udogodnienie dla mieszkańców stanowić będą osiedlowe punkty handlowe i lokale usługowe. Wygodną komunikację zapewnią dwa wjazdy - z ulicy Benisławskiego i od strony ulicy Bosmańskiej. Infrastruktura drogowa Komandorskiego Wzgórza, nie naruszająca wewnętrznych terenów zielonych, umożliwi mieszkańcom dojazd do budynków. Wzdłuż dróg dojazdowych zaprojektowano dodatkowe miejsca postojowe.

Przewidywany monitoring inwestycji i bliskie sąsiedztwo komisariatu policji zapewnią mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Lokale zostaną standardowo wyposażone w drzwi antywłamaniowe. Okna w mieszkaniach na parterze zabezpieczą rolety zewnętrzne.

Budynki osiedla zostały zaprojektowane w układzie pozwalającym na wydzielenie obszernego terenu parku osiedlowego. Jego główną atrakcją będą połączone kaskadami trzy stawy, uzupełnione kompozycjami roślinnymi. W parku znajdą się również dwie oryginalne altany nawiązujące formą do parasoli na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. Alejki wijące się po pagórkowatym terenie i elementy małej architektury uprzyjemnią odpoczynek wśród zieleni. W parku przewidziano także miejsce zabaw dla dzieci.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek będą miały możliwość korzystania z boiska do koszykówki oraz kortu tenisowego. Ogrodzone tereny sportowe pozostaną do wyłącznego użytku mieszkańców Komandorskiego Wzgórza.
Rozwiń opis